Skip to main content

Czy fotowoltaika jest bezpieczna?

Wypełnij formularz, zostaw swoje dane i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym doradcą. Dowiedz się, jakie wymogi muszą zostać spełnione, aby Twoja instalacja fotowoltaiczna była w pełni bezpieczna, stabilna i wydajna. Obiecujemy, że skontaktujemy się z Tobą w przeciągu jednego dnia roboczego.

 • CZY INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA JEST W PEŁNI BEZPIECZNA?
 • JAK ZABEZPIECZYĆ FOTOWOLTAIKĘ NA DACHU?
 • JAKI WPŁYW NA ŚRODOWISKO MAJĄ PANELE PV?
 • DLACZEGO FOTOWOLTAIKA PŁONIE?
 • JAK ZAPOBIEC POTENCJALNEJ AWARII INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ?

  Informujemy, że administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Energypack sp. z o.o., ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa, NIP: 5213751980, KRS: 0000642571, REGON: 365660647. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane na potrzeby realizacji niniejszego zapytania, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).

  Fotowoltaika a bezpieczeństwo

  Czy fotowoltaika jest bezpieczna?

  Instalacja fotowoltaiczna, jeśli jest odpowiednio zamontowana i wykonana z wysokiej jakości materiałów, jest w pełni niezawodna. Dobrej jakości sprzęt i wykwalifikowany zespół montażowy są gwarancją bezpieczeństwa zarówno dla budynku, osób i zwierząt znajdujących się w jego wnętrzu i otoczeniu oraz dla środowiska naturalnego.

  Czy fotowoltaika na dachu jest bezpieczna?

  Panele fotowoltaiczne można montować na każdego rodzaju pokryciu dachowym, na blasze, dachówkach, a nawet papie. Oznacza to, że wystarczy poprawnie dobrać konstrukcję do poszycia i wykonać montaż zgodnie z zasadami sztuki dekarskiej. Odpowiednio wykonany montaż nie powoduje uszkodzeń ani poszycia dachu, ani więźby dachowej. Nie ma w tym przypadku ryzyka przeciekania ani powstawania innych niepokojących sytuacji.

  Fotowoltaika i jej wpływ na środowisko

  W trakcie decydowania o wyborze fotowoltaiki można zastanawiać się nad tym, czy jest ona bezpieczna dla środowiska naturalnego. Fotowoltaika nie emituje do atmosfery żadnych szkodliwych substancji. Wręcz przeciwnie, dzięki wykorzystywaniu pozyskanej z niej energii elektrycznej, zmniejsza się emisję CO2 do atmosfery. Ślad węglowy jaki pozostawia jest niewielki, a z każdym rokiem trwają badania i powstają nowe rozwiązania, dzięki którym jest on coraz mniejszy. Jedną z największych zalet użytkowania fotowoltaiki jest odciążanie sieci przesyłowych energii, które negatywnie oddziaływują na środowisko.

  Dlaczego fotowoltaika płonie?

  Panele fotowoltaiczne płoną bardzo rzadko, jednak nie należy lekceważyć tego zagrożenia. Według danych statystycznych, w 58% przypadków pożarów przyczyna jest niezależna od człowieka. Właśnie dlatego bardzo ważnym jest, by ponad poziomem paneli zamontować instalację odgromową. Dzięki temu można ograniczyć, a nawet całkowicie wykluczyć zagrożenie uderzenia pioruna. Pozostałe 42% powodów powstaje przez czynnik ludzki. Niewystarczające uprawnienia elektryczne, błędny dobór złączy dla każdego z urządzeń, niskiej jakości materiały, montaż inwerterów w nieodpowiednim miejscu mogą prowadzić do częstych awarii. Po montażu instalacji fotowoltaicznej niezwykle ważnym jest, by przeprowadzić pomiar systemu i dokładnie sprawdzić działanie fotowoltaiki. Dlatego kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej i wykwalifikowanej grupy montażowej.

  W Energypack posiadamy własne ekipy montażowe. Wiedza, doświadczenie i odpowiednie uprawnienia pozwalają nam na realizację wydajnych instalacji, a materiały wysokiej jakości gwarantują sprawność komponentów oraz bezpieczeństwo przez wiele lat.

  Bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznej – najczęściej zadawane pytania

  Tutaj wkrótce pojawią się najczęściej zadawane pytania dotyczące bezpieczeństwa instalacji PV. W międzyczasie zapraszamy do kontaktu lub odwiedzenia ogólnego FAQ.

  Zobacz również

  Instalacja 49,41 kWp Sulejówek

  Instalacja 39,84 kWp Borzęcin Duży

  Instalacja 39,96 kWp Biała

  Instalacja 49,98 kWp Rzeszów

  Instalacja 49,98 kWp Piotrków Trybunalski

  Instalacja 49,8 kWp Krosna Wieś

  Instalacja 90 kWp Błaszki

  Fotowoltaika dla firm

  Fotowoltaika dla domu

  Farmy PV