POSTAW NA EKOLOGICZNE I NOWOCZESNE GOSPODARSTWO

Uniezależnij się od stale rosnących cen energii. Postaw na zieloną i tanią energię dzięki systemom fotowoltaicznych dla gospodarstw.
Wiaty fotowoltaiczne to doskonałe połączenie ochrony samochodu przed warunkami pogodowymi oraz paneli produkujących energię. Opcjonalnie mogą dysponować ładowarkami dla pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych.

Dlaczego fotowoltaika dla gospodarstw

Dotacje dla rolników

Rolnicy, którzy planują wytwarzanie energii elektrycznej na użytek własnego gospodarstwa mogą ubiegać się o szereg dofinansowań z programów rządowych m.in. „Agroenergia”, „Mój Prąd” oraz „Czyste powietrze dla rolników”. Dotacje mogą zostać przeznaczone nie tylko na zakup paneli PV, ale również na narzędzia, materiały i prace budowlane, projekt wykonawczy czy sprawowanie nadzworu.

Preferencyjne warunki kredytowe

Rolnicy mogą starać się także o kredyt inwestycyjny na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych na preferencyjnych warunkach (np. niższe oprocentowanie, brak konieczności wniesienia wkładu własnego, szybka decyzja kredytowa). Współpracujemy z bankami wyspecjalizowanymi w finansowaniu ekologicznych inwestycji i pomożemy wybrać dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę.

Ulgi podatkowe

Z Ustawy o podatku rolnym jasno wynika, że koszty poniesione na instalację modułów fotowoltaicznych (w wysokości 25%) mogą zostać odliczone od podatku. Warunkiem udzielenia takiej ulgi jest wykorzystanie wyprodukowanej energii wyłącznie na cele gospodarcze. Rolnicy, będący płatnikami VAT, mogą dodatkowo odliczyć pełny podatek od produktów i usług w wysokości 23%.

Niższe rachunki, dodatkowy dochód, szybki zwrot z inwestycji

Instalacja fotowoltaiczna pozwala znacząco obniżyć rachunki za energię, które w przypadku gospodarstw mogą stanowić nawet 25% wszystkich wszystkich kosztów. Dodatkowo, nadwyżki wyprodukowanej energii można sprzedać do zakładu energetycznego po cenach rynkowych. Inwestycje w instalację fotowoltaiczną dla gospodarstw zwracają się średnio po 9,5 latach.

Inteligentne wykorzystanie powierzchni

Szerokie zastosowanie modułów fotowoltaicznych pozwala zmaksymalizować wykorzystanie dostępnej powierzchni np. dachów pomieszczeń gospodarczych, nieużytkowych gruntów klasy IV i gorszej, miejsc parkingowych czy zadaszeń każdego typu. Dotychczas niezagospodarowana przestrzeń zaczyna przynosić realne korzyści.

Niezależność i bezpieczeństwo energetyczne

Własna instalacja fotowoltaiczna pozwoli Ci uniezależnić się od stale rosnących kosztów energii elektrycznej, niekorzystnych zmian w umowach z dostawcami czy dodatkowych opłat dystrybucyjnych. Instalacja PV zabezpieczy Twoje gospodarstwo także w przypadku awarii publicznej sieci energetycznej czy naturalnych katastrof.

Ekologia i pozytywny wizerunek

Produkując energię z odnawialnych źródeł energii dbasz o środowisko naturalne. Wartością dodaną jest budowa pozytywnego, postępowego i przede wszystkim odpowiedzialnego wizerunku Twojego gospodarstwa w oczach potencjalnych kontrahentów, co zwiększa prawdopodobieństwo nawiązania nowych relacji handlowych.

Dodatkowe punkty PROW

Instalacja fotowoltaiczna pozwala uzyskać dodatkowych 5 punktów podczas oceny wniosków na dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wielskich, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na na uzyskanie atrakcyjnych środków finansowych na dalszy rozwój i modernizację swojego gospodarstwa.

Wykorzystaj dostępną powierzchnię

Instalacja nadachowa

Panele fotowoltaiczne łatwo zainstalować na dachach budynków gospodarczych, dzięki czemu niewykorzystywana dotychczas powierzchnia zacznie przynosić wymierne profity.

Instalacja gruntowa

Instalacje fotowoltaiczną można zaplanować również na części nieużytkowych gruntów. Co więcej, taka farma PV nie wyklucza możliwości wypasu niektórych zwierząt hodowlanych (np. owiec). Szczególnym rodzajem fotowoltaiki są tzw. panele podwójnie przeszklone, które po części przepuszczają światło słoneczne. Można wykorzystać je w konstrukcjach naziemnych, w celu ograniczenia nasłonecznienia określonej powierzchni.

Uniezależnij się od rosnących cen energii

W ciągu ostatnich 4 lat koszt energii elektrycznej na giełdzie TGE wzrósł o ponad 100%!

W 2021 roku wprowadzono tzw. opłatę mocową, która rok później wzrosła o blisko 35%!

Według szacunkowych danych koszt energii elektrycznej do 2050 roku wzrośnie nawet o 60%!

Uniezależnij się od rosnących cen energii

W ciągu ostatnich 4 lat koszt energii elektrycznej na giełdzie TGE wzrósł o ponad 100%!

W 2021 roku wprowadzono tzw. opłatę mocową, która rok później wzrosła o blisko 35%!

Według szacunkowych danych koszt energii elektrycznej do 2050 roku wzrośnie nawet o 60%!

Inwestycja, która procentuje

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną dla gospodarstw rolnych zwraca się średnio po 4 latach. Po tym okresie zaczyna generować atrakcyjne, dynamicznie rosnące dochody.

Zobacz również

Instalacja 8 kWp – Rąbień

Fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika dla domu

Nasze najnowsze realizacje

Instalacja 8 kWp – Rąbień

Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym doradcą oraz niezobowiązującej oferty!

Zobacz więcej