Skip to main content

Ładowarki do samochodów

Zyskaj nieograniczone, bezpłatne kilometry i zadbaj o ekologię

Korzyści z przydomowej stacji ładowania

Bezpłatne kilometry

Przydomowa ładowarka do samochodu wykorzystuje energię wyprodukowaną z Twojej instalacji PV, dzięki czemu korzystasz z darmowego źródła prądu.

Oszczędność czasu

Korzystając z domowej stacji nie tracisz czasu na dojazdy, kolejki czy sam proces ładowania. Zaoszczędzony w tej sposób czas możesz spędzić ze swoją rodziną, wykorzystać na pracę, naukę bądź hobby.

Intuicyjna obsługa

Użytkowanie nowoczesnych stacji elektrycznych jest niezwykle proste i szybkie, a proces ładowania w pełni zautomatyzowany. Wystarczy podpiąć kabel ładowarki do gniazda samochodowego.

Szybkie ładowanie

Domowe ładowarki samochodowe charakteryzują się wyższą mocą niż standardowe gniazdka elektryczne, dzięki czemu czas ładowania jest znacznie krótszy.

Bezpieczeństwo

Oferowane przez Energypack ładowarki samochodowe spełniają niezbędne standardy jakości oraz zabezpieczenia przed przegrzaniem i skokami napięcia.

Nowoczesność i ekologia

Zintegrowane z instalacją PV ładowarki samochodowe to manifest nowoczesnego stylu życia oraz proekologicznego podejścia. Podnoszą prestiż nieruchomości, a tym samym jej wartość na rynku.

Ładowarki do samochodów, podobnie jak magazyn energii, pozwalają zwiększyć autokonsumpcję, czyli efektywnie wykorzystać nadwyżkę wyprodukowanej energii. To szczególnie opłacalne rozwiązanie w kontekście nowego modelu rozliczeń Net-billing, ponieważ eliminuje konieczność sprzedaży prądu do zakładu energetycznego w cenach hurtowych a następnie odkupowaniu go po cenie detalicznej.

Produkty najwyższej jakości

Ładowarki do samochodów

 • 2 punkty ładowania o mocy 60 kW i 120 kW
 • Stały kabel ładowania o długości 3,5 m
 • Wtyczka CCS Combo-2
 • Wyświetlacz 15,6′
 • Moduł NFC i bluetooth
 • Wskaźnik stanu LED
 • Opcjonalny system zarządzania kablami (do 5 metrów długości kabli)
 • Monitoring przez stronę internetową
 • Dynamiczna regulacja mocy w interwałach co 20 kW

Ładowarka SMA EV Charger

 • Kompatybilność z wszystkimi popularnymi silnikami elektrycznymi
 • Możliwość integracji z nowymi i starszymi instalacjami PV
 • Ładowanie do 22 kW
 • Funkcja Boost umożliwiająca niemal dwukrotnie szybsze ładowanie
 • Łatwość i szybkość w użyciu
 • Systemy zabezpieczeń przed przeciążeniem oraz awarią zasilania
 • Intuicyjne sterowanie z poziomu aplikacji mobilnej
 • Maksymalne wykorzystanie energii słonecznej
 • Bezemisyjne ładowanie
 • Zintegrowana usługa diagnostyczna i serwisowa przez SMA Smart Connected

Wykorzystaj bezpłatną energię fotowoltaiczną

Oszczędzaj więcej maksymalizując wykorzystanie energii wyprodukowanej z modułów PV. Standardowe, trójfazowe ładowarki nie mogą wykorzystać niskiej mocy PV (np. wcześnie rano lub późnym wieczorem ze względu na wymaganą minimalną moc). Rozwiązania proponowane przez Energypack dają taką możliwość dzięki uruchomieniu jednofazowej procedura ładowania przy 1,3 kW i automatycznemu przełączeniu na trójfazowe ładowanie przy większej mocy.

Standardowa inteligentna stacja ładowania

Rozwiązania proponowane przez Energypack

Wykorzystaj bezpłatną energię fotowoltaiczną

Oszczędzaj więcej maksymalizując wykorzystanie energii wyprodukowanej z modułów PV. Standardowe, trójfazowe ładowarki nie mogą wykorzystać niskiej mocy PV (np. wcześnie rano lub późnym wieczorem ze względu na wymaganą minimalną moc). Rozwiązania proponowane przez Energypack dają taką możliwość dzięki uruchomieniu jednofazowej procedura ładowania przy 1,3 kW i automatycznemu przełączeniu na trójfazowe ładowanie przy większej mocy.

Standardowa inteligentna stacja ładowania

Rozwiązania proponowane przez Energypack

Przejdź na zielone paliwo

Samochód elektryczny + energia elektryczna pochodząca z instalacji fotowoltaicznej to konkretne korzyści dla Twojego zdrowia i środowiska, w którym żyjesz.

Brak negatywnego wpływu na zdrowie ludzi

Brak emisji spalin

Redukcja hałasu

Ograniczenie wykorzystywania paliw kopalnych

Zobacz również

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym doradcą oraz niezobowiązującej oferty!

Zobacz więcej

Ładowarki samochodowe

Tanie podróżowanie z troską o środowisko

Na rynku coraz większą popularnością cieszą się samochody elektryczne oraz hybrydowe z możliwością zewnętrznego ładowania (typu plug in). Nie bez przyczyny. W dobie rosnących cen paliw kopalnych samochody z elektrycznym i hybrydowym napędem stanowią ekonomiczną i ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych silników. Dodatkowo, zgodnie z przepisami Parlamentu Europejskiego, od 2035 roku nie będzie można kupić i zarejestrować na terenie UE nowego samochodu napędzanego benzyną lub dieslem.

Dzięki wykorzystaniu nadwyżki energii wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne koszty ładowania samochodu elektrycznego spadają do minimum.

Własna stacja ładowania = wiele korzyści

Własna stacja ładowania to nie tylko korzyści finansowe, ale także komfort i oszczędność czasu. Dojazdy do publicznych stacji, kolejki oraz sam proces ładowania absorbują cenny czas, który mógłby zostać wykorzystany w bardziej konstruktywny sposób (np. z rodziną, przyjaciółmi, na pracę, hobby itp.).

Oferowane przez Energypack ładowarki do samochodów zapewniają szybki, intuicyjny i w pełni zautomatyzowany proces ładowania zapewniając najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa.

Produkcja zielonej energii

Samochód elektryczny napędzany energią pochodzącą z instalacji fotowoltaicznej to najwyższy poziom ekologii. Ze względu na brak emisji zanieczyszczeń zarówno na etapie produkcji energii jak i użytkowania, samochody ładowane modułami pv są w pełni bezpieczne dla środowiska.

Przydomowa stacja do ładowania a Net-Billing

Net-Billing to nowy model rozliczania nadwyżki wyprodukowanej energii. Konsument sprzedaje niewykorzystaną energię po cenach rynkowych, a następnie, w razie zapotrzebowania, kupuje ją w cenach detalicznych. Ładowanie samochodu pozwala wykorzystać nadwyżkę wyprodukowanej energii, dzięki czemu nie odbywa się transakcja sprzedaży i zakupu. Takie rozwiązanie jest korzystniejsze dla konsumenta.

Prywatna stacja ładowania z Energypack

Standardowe, trójfazowe ładowarki nie wykorzystują w pełni energii wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne, szczególnie w warunkach słabszego nasłonecznienia (wcześnie rano lub późnym wieczorem). Ładowarki oferowane przez Energypack uruchamiają dodatkową, jednofazową procedurę ładowania już przy 1,3kW i przełączają się automatycznie na ładowanie trójfazowe, gdy fotowoltaika zaczyna produkować więcej energii. Takie rozwiązanie pozwala skrócić czas ładowania.

Wszystkie ładowarki w ofercie Energypack spełniają najwyższe standardy jakości oraz posiadają zabezpieczenia przed przegrzaniem i skokami napięcia.

Ładowarki do samochodu – najczęściej zadawane pytania

Tutaj wkrótce pojawią się najczęściej zadawane pytania dotyczące ładowarek samochodowych. W międzyczasie zapraszamy do kontaktu lub odwiedzenia ogólnego FAQ.