Skip to main content

ZAMIEŃ NIEUŻYTKOWANE GRUNTY W DOCHODOWĄ INWESTYCJĘ

Zamień nieużytkowaną przestrzeń w intratną inwestycją i ciesz się dodatkowym dochodem przez kolejne dekady dzięki farmom fotowoltaicznym.
Magazyn energii kumuluje nadwyżki wyprodukowanej energii. Dzięki temu każda wytworzona kilowatogodzina zostanie efektywnie wykorzystana – przynosząc jeszcze lepszy zwrot z Twojej inwestycji.

Dlaczego farma fotowoltaiczna

Stały, atrakcyjny dochód

Inwestując w farmę fotowoltaiczną zyskujesz stabilny, przewidywalny i przede wszystkim pasywny dochód, niezależny od sytuacji gospodarczej.

Szybki zwrot z inwestycji

Średni zwrot z inwestycji w farmy fotowoltaiczne wynosi ok. 10 lat. To znacznie bardziej atrakcyjna lokata kapitału niż cieszące się dużą popularnością nieruchomości.

Komfort i bezpieczeństwo

Kompleksowo zajmiemy się Twoją inwestycją. Zapewnimy profesjonalne doradztwo, wykonamy szczegółowy projekt i montaż instalacji oraz jej bieżący serwis.

Ekologia

Inwestując w farmę fotowoltaiczną produkujesz zieloną energię z odnawialnego, zrównoważonego źródła jakim jest słońce.

Programy dotacji

Możesz skorzystać z częściowego finansowania Twojej inwestycji ze środków Unii Europejskiej (np. Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, Regionalne Programy Operacyjne itp.).

Korzystny kredyt

W najbliższej przyszłości będziesz mógł ubiegać się o korzystną pożyczkę w wysokości 60% wartości inwestycji w ramach Krajowego Programu Odbudowy.

Proces inwestycji

1. Audyt gruntu / działki

  • Powierzchnia gruntu
  • Infrastruktura wokół terenu
  • Ograniczenia formalnoprawne
  • Sezonowe nasłonecznienie terenu
  • Najbliższe linie energetyczne

2. Studium wykonalności

  • Projekt koncepcyjny
  • Warunki przyłączenia
  • Warunki zabudowy
  • Projekt budowlany
  • Złożenie wniosku o budowę
  • Zamówienie sprzętu fotowoltaicznego
  • Montaż
  • Uruchomienie

3. Podłączenie do wybranego modelu sprzedaży

  • Wirtualne elektrownie
  • Umowy CPPA
  • Handel energią na TGE
  • Aukcje OZE

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym doradcą oraz niezobowiązującej oferty!

Zobacz więcej

Jakie warunki musi spełnić Twoja działka

Powierzchnia minimum 1 ha

Klasa IV lub gorsza gleby

Dostęp do utwardzonej drogi

Minimum 100 metrów od zabudowań mieszkalnych

Dostęp do infrastruktury energetycznej

Płaski lub pochylony na południe teren

Zobacz również

Fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika dla domu

Nasze najnowsze realizacje

Instalacja 7,055 kWp / 6,1 kWh – Wołomin – system hybrydowy

Instalacja 30 kVA / 30,72 kWh – Ostrów Mazowiecka – magazyn energii Victron

Instalacja 9 kVA / 10,24 kWh – Jantar – magazyn energii Victron

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym doradcą oraz niezobowiązującej oferty!

Zobacz więcej

Farmy fotowoltaiczne w ofercie Energypack

Farmy słoneczne to opłacalna inwestycja

Co najważniejsze, farma fotowoltaiczna to gwarancja stałego dochodu bez względu na występującą aktualnie sytuację gospodarczą w kraju. Jako Energypack pomagamy uzyskać atrakcyjne finansowanie tej inwestycji. Koszty farmy zwracają się średnio w mniej niż 10 lat, więc jest to znacznie lepsza inwestycja, niż zakup nieruchomości.

Działka odpowiednia pod farmę oze

Ważne, aby działka przeznaczana na farmę fotowoltaiczną była odpowiednio duża. Nie zaleca się przeznaczania na nią działki o powierzchni mniejszej niż 1ha. Jest wymagane, aby gleba znajdująca się na działce była klasy IV lub gorszej. Konieczne jest połączenie działki z utwardzoną drogą oraz jej dostęp do infrastruktury energetycznej. Aby do farmy docierało jak najwięcej promieni słonecznych powierzchnia powinna być płaska lub pochylona w stronę południa. Według przepisów prawa farmy energetyczne muszą znajdować się minimum 100 m od zabudowy mieszkalnej.

Jak wygląda proces inwestycji w farmę pv

Proces inwestycji dzieli się na trzy etapy. Pierwszym z nich jest audyt gruntu. Nasi specjaliści ocenią, czy działka spełnia wyżej opisane wymagania. Przeanalizują jej wielkość, infrastrukturę, dostęp do światła słonecznego i ograniczenia formalnoprawne. Kolejnym elementem jest studium wykonalności. Na tym etapie eksperci tworzą projekt koncepcyjny na podstawie warunków zabudowy i przyłączenia. Pomagamy złożyć wniosek o budowę do odpowiedniego organu. Po otrzymaniu pozwolenia nasza ekipa rozpoczyna montaż instalacji. Na każdym etapie jesteśmy gotowi odpowiedzieć na pytania klientów i rozwiać wszelkie wątpliwości. Po zakończeniu instalacji uruchamiamy farmę i zgłaszamy ją do odpowiedniego urzędu. Ostatni etap to podłączenie instalacji do wybranego modelu dystrybucji energii.

Realizacje Energypack

Farmy fotowoltaiczne to wyzwanie, którego lubimy się podejmować. Właśnie dlatego w naszym portfolio znajduje się wiele realizacji szczególnie z województw mazowieckiego i łódzkiego, szczególnie z terenów Warszawy, Radomia, Płocka oraz Łodzi, Zgierza i Pabianic.

Farmy słoneczne – najczęściej zadawane pytania

Tutaj wkrótce pojawią się najczęściej zadawane pytania dotyczące farm fotowoltaicznych. W międzyczasie zapraszamy do kontaktu lub odwiedzenia ogólnego FAQ.