Skip to main content

POSTAW NA EKOLOGICZNE I NOWOCZESNE GOSPODARSTWO

Uniezależnij się od stale rosnących cen energii. Postaw na zieloną i tanią energię dzięki systemom fotowoltaicznych dla gospodarstw.
Wiaty fotowoltaiczne to doskonałe połączenie ochrony samochodu przed warunkami pogodowymi oraz paneli produkujących energię. Opcjonalnie mogą dysponować ładowarkami dla pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych.

Dlaczego fotowoltaika dla gospodarstw

Dotacje dla rolników

Rolnicy, którzy planują wytwarzanie energii elektrycznej na użytek własnego gospodarstwa mogą ubiegać się o szereg dofinansowań z programów rządowych m.in. „Agroenergia”, „Mój Prąd” oraz „Czyste powietrze dla rolników”. Dotacje mogą zostać przeznaczone nie tylko na zakup paneli PV, ale również na narzędzia, materiały i prace budowlane, projekt wykonawczy czy sprawowanie nadzworu.

Preferencyjne warunki kredytowe

Rolnicy mogą starać się także o kredyt inwestycyjny na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych na preferencyjnych warunkach (np. niższe oprocentowanie, brak konieczności wniesienia wkładu własnego, szybka decyzja kredytowa). Współpracujemy z bankami wyspecjalizowanymi w finansowaniu ekologicznych inwestycji i pomożemy wybrać dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę.

Ulgi podatkowe

Z Ustawy o podatku rolnym jasno wynika, że koszty poniesione na instalację modułów fotowoltaicznych (w wysokości 25%) mogą zostać odliczone od podatku. Warunkiem udzielenia takiej ulgi jest wykorzystanie wyprodukowanej energii wyłącznie na cele gospodarcze. Rolnicy, będący płatnikami VAT, mogą dodatkowo odliczyć pełny podatek od produktów i usług w wysokości 23%.

Niższe rachunki, dodatkowy dochód, szybki zwrot z inwestycji

Instalacja fotowoltaiczna pozwala znacząco obniżyć rachunki za energię, które w przypadku gospodarstw mogą stanowić nawet 25% wszystkich wszystkich kosztów. Dodatkowo, nadwyżki wyprodukowanej energii można sprzedać do zakładu energetycznego po cenach rynkowych. Inwestycje w instalację fotowoltaiczną dla gospodarstw zwracają się średnio po 9,5 latach.

Inteligentne wykorzystanie powierzchni

Szerokie zastosowanie modułów fotowoltaicznych pozwala zmaksymalizować wykorzystanie dostępnej powierzchni np. dachów pomieszczeń gospodarczych, nieużytkowych gruntów klasy IV i gorszej, miejsc parkingowych czy zadaszeń każdego typu. Dotychczas niezagospodarowana przestrzeń zaczyna przynosić realne korzyści.

Niezależność i bezpieczeństwo energetyczne

Własna instalacja fotowoltaiczna pozwoli Ci uniezależnić się od stale rosnących kosztów energii elektrycznej, niekorzystnych zmian w umowach z dostawcami czy dodatkowych opłat dystrybucyjnych. Instalacja PV zabezpieczy Twoje gospodarstwo także w przypadku awarii publicznej sieci energetycznej czy naturalnych katastrof.

Ekologia i pozytywny wizerunek

Produkując energię z odnawialnych źródeł energii dbasz o środowisko naturalne. Wartością dodaną jest budowa pozytywnego, postępowego i przede wszystkim odpowiedzialnego wizerunku Twojego gospodarstwa w oczach potencjalnych kontrahentów, co zwiększa prawdopodobieństwo nawiązania nowych relacji handlowych.

Dodatkowe punkty PROW

Instalacja fotowoltaiczna pozwala uzyskać dodatkowych 5 punktów podczas oceny wniosków na dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wielskich, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na na uzyskanie atrakcyjnych środków finansowych na dalszy rozwój i modernizację swojego gospodarstwa.

Wykorzystaj dostępną powierzchnię

Instalacja nadachowa

Panele fotowoltaiczne łatwo zainstalować na dachach budynków gospodarczych, dzięki czemu niewykorzystywana dotychczas powierzchnia zacznie przynosić wymierne profity.

Instalacja gruntowa

Instalacje fotowoltaiczną można zaplanować również na części nieużytkowych gruntów. Co więcej, taka farma PV nie wyklucza możliwości wypasu niektórych zwierząt hodowlanych (np. owiec). Szczególnym rodzajem fotowoltaiki są tzw. panele podwójnie przeszklone, które po części przepuszczają światło słoneczne. Można wykorzystać je w konstrukcjach naziemnych, w celu ograniczenia nasłonecznienia określonej powierzchni.

Uniezależnij się od rosnących cen energii

W ciągu ostatnich 4 lat koszt energii elektrycznej na giełdzie TGE wzrósł o ponad 100%!

W 2021 roku wprowadzono tzw. opłatę mocową, która rok później wzrosła o blisko 35%!

Według szacunkowych danych koszt energii elektrycznej do 2050 roku wzrośnie nawet o 60%!

Uniezależnij się od rosnących cen energii

W ciągu ostatnich 4 lat koszt energii elektrycznej na giełdzie TGE wzrósł o ponad 100%!

W 2021 roku wprowadzono tzw. opłatę mocową, która rok później wzrosła o blisko 35%!

Według szacunkowych danych koszt energii elektrycznej do 2050 roku wzrośnie nawet o 60%!

Inwestycja, która procentuje

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną dla gospodarstw rolnych zwraca się średnio po 4 latach. Po tym okresie zaczyna generować atrakcyjne, dynamicznie rosnące dochody.

Zobacz również

Fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika dla domu

Nasze najnowsze realizacje

Instalacja 9 kVA / 10,24 kWh – Ostrów Mazowiecka – magazyn energii Victron

Instalacja 9 kVA / 10,1 kWh – Zielonka – magazyn energii

Instalacja 9,96 kWp / 7,1 kWh – Łódź – system hybrydowy

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z naszym doradcą oraz niezobowiązującej oferty!

Zobacz więcej

Fotowoltaika dla gospodarstw domowych

Dlaczego warto wybrać fotowoltaikę dla gospodarstw?

W gospodarstwach własna fotowoltaika niesie za sobą wiele korzyści finansowych, ekologicznych a także wizerunkowych. Panele fotowoltaiczne pozwalają zyskać niezależność i bezpieczeństwo energetyczne. Instalacja fotowoltaiczna pomaga uniezależnić się od stale rosnących cen energii, niekorzystnych zmian w umowach z dostawcami oraz dodatkowych opłat dystrybucyjnych. W przypadku awarii sieci energetycznej lub katastrofy naturalnej, gospodarstwo może funkcjonować przy wykorzystaniu własnych zasobów.

Fotowoltaika pozwala zagospodarować miejsca, które do tej pory nie były użytkowane tak, aby przynosiły realne korzyści. Fotowoltaika dla gospodarstw to nie tylko benefity dla właściciela, ale również dla środowiska naturalnego. Stosując odnawialne źródła energii gospodarstwo buduje wizerunek marki odpowiedzialnej społecznie.

Fotowoltaika dla gospodarstw a kwestie finansowe?

Fotowoltaika w gospodarstwie to korzyści finansowe na wielu poziomach – od produkcji taniej energii poprzez dotacje, kredyty oraz ulgi podatkowe.

Obecnie dostępnych jest kilka programów dofinansowujących zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej dla gospodarstw domowych. W Energypack zgłosimy Twoją instalację m.in. do programów: „Agroenergia”, „Mój Prąd” i „Czyste powietrze dla rolników”.

Dodatkowo rolnicy prowadzący gospodarstwo mogą starać się o uzyskanie kredytu inwestycyjnego na preferencyjnych warunkach. Współpracujemy z bankami, które umożliwiają nam wybór najkorzystniejszej oferty, np. niższe oprocentowanie kredytu, brak wkładu własnego itp.

Koszty poniesione na instalację pv można odliczyć od podatku, jeżeli wyprodukowana energia będzie służyła wyłącznie do celów gospodarczych.

Własna fotowoltaika uniezależnia od stale rosnących cen rynkowych. W ciągu ostatnich 4 lat koszty energii elektrycznej na giełdzie TGE wzrosły aż o ponad 100%. W 2021 wprowadzona przez rząd opłata mocowa rok później wzrosła o prawie 35%. Analizując obecną sytuację gospodarczą można przewidzieć, że cena energii będzie nieustannie i dynamicznie rosła.

W trakcie oceny wniosków na dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) gospodarstwa wyposażone w panele fotowoltaiczne uzyskują dodatkowe 5 punków. Dzięki temu zwiększa się szansa na uzyskanie środków finansowych i rozwój gospodarstwa.

Gospodarstwo a miejsce na fotowoltaikę

W gospodarstwie ważne jest, aby inteligentnie zarządzać dostępną przestrzenią. Fotowoltaikę można zamontować zarówno na dachach budynków, jak i na gruncie. Należy spełnić jednak konkretne wymagania. Pod uwagę bierze się czynniki techniczne, jak np. kąt nachylenia dachu, jak również stopień jego nasłonecznienia. Instalacja nadachowa oraz grunty nieużytkowe pozwalają wykorzystać dotąd niezagospodarowaną przestrzeń. Innym sposobem jest zamontowanie fotowoltaiki w formie konstrukcji naziemnych. Jest to optymalne rozwiązanie, jeśli zależy nam na ograniczeniu nasłonecznienia części powierzchni.

Nasi specjaliści przeprowadzą audyt, przeanalizują teren i dostosują projekt instalacji pod możliwości i preferencje klienta.

Fotowoltaika dla gospodarstw – najczęściej zadawane pytania

Tutaj wkrótce pojawią się najczęściej zadawane pytania dotyczące instalacji fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych. W międzyczasie zapraszamy do kontaktu lub odwiedzenia ogólnego FAQ.