Skip to main content

Choć marka Huawei kojarzy się przede wszystkim z bardzo popularnymi smartfonami, jest również uznanym producentem innych sprzętów, w tym inwerterów fotowoltaicznych. Specyfikację techniczną i zastosowanie falowników Huawei oferowanych na polskim rynku przez naszą firmę poznasz dzięki lekturze artykułu.

Huawei – nie tylko smartfony

Przedsiębiorstwo z siedzibą w Shenzhen powstało w 1987 roku, a aktualnie zatrudnia ponad 194 tysiące osób. Nad rozwojem technologicznym produktów pracują ośrodki badawcze rozlokowane na całym świecie, między innymi w Niemczech czy Indiach. Oprócz urządzeń mobilnych i akcesoriów dla klientów indywidualnych Huawei rozwija linie produktów biznesowych, w tym własną chmurę, technologie komunikacyjne oraz – co najbardziej interesujące w kontekście naszej działalności – inwertery stosowane w fotowoltaice.

Falowniki Huawei są uznawane za rozwiązania z segmentu premium, przede wszystkim ze względu na fakt swojej innowacyjności, ponieważ powstają na bazie autorskich koncepcji. Świetna diagnostyka, wysoki poziom bezpieczeństwa, nowatorski algorytm wyszukiwania globalnego MPPt – to tylko część unikatowych rozwiązań, które znajdują uznanie u branżowych ekspertów i zadowolonych klientów.

Jakość to nie tylko wydajność i bezpieczeństwo, ale również estetyka i niezawodność. W przypadku falowników Huawei standardem jest stopień ochrony na poziomie IP65, a nawet IP66, co zapewnia zabezpieczenie urządzenia przed pyłem i działaniem silnego strumienia wody.

Podsumowując, marka Huawei przy okazji wielu swoich produktów wyłamuje się ze stereotypów krążących wokół produkcji „Made in China”. Rzeczywiście, falowniki tego przedsiębiorstwa powstają w całości w Chinach, ale przekłada się to na doskonałe efekty, ponieważ inwertery są uznawane za wręcz modelowe pod względem wydajności czy niezawodności.

Huawei – seria Sun 2000 do dużych mocy 40-50 kWp

Firma Huawei produkuje aktualnie falowniki jedno- oraz trójfazowe, odpowiadając na potrzeby właścicieli instalacji zarówno domowych, jak i tych nieco większych, stosowanych w biznesie. W przypadku instalacji o mocy 40 – 50 kWp warto zainteresować się możliwościami, jakie gwarantuje seria nowoczesnych falowników Sun 2000.

Doskonałym przykładem jakości tego sprzętu jest inteligentny falownik łańcuchowy SUN2000-50KTL-M0. Jego maksymalna wydajność sięga bardzo wysokiego poziomu 98,7% (dla przypomnienia, europejska sprawność ważona wynosi 98,5%). Maksymalna moc podpiętych paneli może sięgać 1100 V. Liczba trackerów MPP to dokładnie 6. Z kolei moc wyjściowa znamionowa wynosi 50000 W czyli 50 kWp.

Dla jeszcze większego bezpieczeństwa użytkowania chiński producent zastosował wiele ciekawych technologii, między innymi ochronniki przepięciowe AC/DC typu II, monitoring izolacji oraz błędów łańcucha czy ochronę przed niepotrzebnym zasilaniem sieci.

Model falownika ma wymiary 1075 x 555 x 300 mm i cechuje się atrakcyjnym, nowoczesnym, minimalistycznym designem. Został objęty klasą ochrony IP65, co oznacza pełne zabezpieczenie przed pyłem i przed strugą wody laną z każdej strony z intensywnością 12,5 l na min. Inwerter ma dokładnie 74 kg i może pracować w skrajnie różnych temperaturach – od -25 stopni do +60 stopni Celsjusza.

Gwarancje i certyfikaty

Przykładowy falownik z serii Sun 2000 – model 50KTL-M0 – posiada certyfikaty, które potwierdzają spełnianie jakościowych norm:

  • EN 62109-1/-2,
  • IEC 62109-1/-2,
  • EN 50530,
  • IEC 62116,
  • IEC 62910,
  • IEC 60068,
  • IEC 61683,
  • IEC 61727,
  • AS/NZS 4777.2.

Gwarancja na produkt jest udzielana na okres 10 lat – warunek jej obowiązywania to przestrzeganie wytycznych producenta. Istnieje możliwość płatnego wydłużenia okresu gwarancyjnego do 20 lat, co świadczy o bardzo wysokiej jakości wykonania, mającej wpływ na trwałość i niezawodność falownika. To szczególnie istotna cecha w kontekście zastosowania w instalacji o relatywnie dużej mocy.