Skip to main content

Marka SolaX Power to jeden z najważniejszych producentów w branży fotowoltaicznej słynący między innymi z nowoczesnych falowników o doskonałym stosunku jakości do ceny. Firma oferuje również akcesoria, dzięki którym pozyskiwanie energii ze słońca jest efektywniejsze i wygodniejsze.

Opis marki SolaX Power

Firma została założona w Hangzhou w 2007 roku. Niedługo później na rynek trafił pierwszy inwerter z chińskiej „Doliny Krzemowej”. W następnych latach przedsiębiorstwo zaskakiwało kolejnymi, innowacyjnymi technologiami, wzmacniając swoją pozycję rynkową. W 2013 roku przedsiębiorstwo otworzyło biuro w Wielkiej Brytanii, a w 2014 roku w Australii.

Dziś firma rozwija biznes także w Niemczech, Holandii i Stanach Zjednoczonych, sprzedając produkty łącznie w kilkudziesięciu krajach świata, w tym w Polsce. Zatrudnia ponad 500 wykwalifikowanych specjalistów, ma na koncie ponad 600 tysięcy zainstalowanych falowników, wspierając produkcję mocy na poziomie 6 GW.

Istotnym atutem produktów sygnowanych marką SolaX Power jest nowoczesność. Od samego początku chińska firma skupiała się na rozwoju i badaniach we współpracy z naukowcami Uniwersytetu Zhejiang, nie ograniczając się do konkurowania z europejskimi firmami wyłącznie ceną. SolaX może się pochwalić ponad 50 patentami krajowymi (na wynalazki, wzory użytkowe oraz projektowe), jak i 80 międzynarodowymi certyfikatami. Efektywność, troska o środowisko, bezpieczeństwo i komfort użytkowania – dla projektantów poszczególnych rozwiązań marki dążeniem zawsze jest najwyższa jakość inwerterów, akcesoriów czy systemów magazynowania energii.

Każdy z falowników SolaX Power wyposażano w specjalne, dopasowane oprogramowanie instalowane metodą plug & play. Dzięki temu urządzenie jest zdalnie połączone z komputerem lub smartfonem właściciela. Łatwa w obsłudze aplikacja mobilna służy do monitorowania pracy inwertera, przede wszystkim pod kątem wydajności, a co za tym idzie – oszczędności. Projektanci chińskiej marki kierują się też estetyką i ergonomią, a korzystają z tego zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi w ramach większych instalacji.

Solar Power X1 Boost

Jednofazowe falowniki SolaX Solar Power X1 Boost są przykładem doskonałego połączenia cech, na którym szczególnie zależy klientom – są bowiem zarówno efektywne, jak i niezawodne. Wykonane według niemieckiego projektu, osiągają wydajność na poziomie dochodzącym do 97,8%. Dzięki temu, że gwarantują stopień ochrony IP65, mogą być stosowane na zewnątrz obiektów, w zakresie temperatur od -25 do +60 stopni Celsjusza.

Chiński producent postawił na szeroki zakres mocy od 3,0 kW, przez 3,3 kW, 3,6 kW, 4,2 kW, 4,6 kW, po 5,0 kW. Oznacza to, że inwertery można swobodnie dostosować do wielkości instalacji i zapotrzebowania na energię.

Dla wygody użytkowania w falowniku zainstalowano dotykowy panel LED i – co tradycyjne w technologiach firma SolaX – łączność przez WiFi służącą do monitorowania działania urządzeń online. Seria X1 Boost jest polecana między innymi do domowych mikroinstalacji, w których panele znajdują się po obu stronach dachu.

Jednofazowy inwerter ma wymiary 341,5 x 430 x 143 mm, a jego dominujący kolor to biały. Minimalistyczny design doskonale pasuje zarówno do elewacji, jak i wnętrz budynków.

Solar Power X3 Mic

Seria trójfazowych falowników Solar Power X3 Mic potwierdza pozycję marki SolaX na globalnym rynku producentów inwerterów. Ich efektywność sięga 98,5% przy napięciu wyjściowym do 1000 V. Atutem jest możliwość wyboru spośród wielu wariantów:

  • pojedynczy MMPT: 4,0 kW, 5,0 kW,
  • podwójny MPPT: 4,0 kW, 5,0 kW, 6,0 kW, 7,0 kW, 8,0 kW, 9,0 kW, 10,0 kW.

Podobnie jak w przypadku falowników jednofazowych, również trójfazowe mogą być stosowane na zewnątrz (stopień ochrony IP65) i są kompatybilne z aplikacją mobilną służącą do monitorowania wydajności.

X3 Mic jest uznawany za najlepszy inwerter do domów, a nawet obiektów komercyjnych, w których panele znajdują się po obu stronach dachu. Falownik ma praktyczne wymiary 460 x 400 x 180 mm i konstrukcyjnie przypomina pozostałe modele z oferty SolaX Power, a więc jest głównie biały i wyposażony w niewielki panel LED.

Gwarancja jakości i niezawodności

Produkty SolaX Power są objęte 10-letnim okresem gwarancyjnym. Warto zaufać firmie, która tak silnie angażuje się w badania i rozwój. Praca specjalistów z całego świata i konsekwentne przekraczanie kolejnych technologicznych granic przynosi pożądane efekty – atrakcyjne cenowo, wytrzymałe, a przede wszystkim wydajne inwertery do użytkowania w domu lub firmie.