Skip to main content

Amerykańska marka SunPower działa w branży fotowoltaicznej od 1985 roku. Współzałożyciel firmy, dr Richard Swanson, rozpoczął badania nad panelami solarnymi już w latach 70. Nieustanna chęć rozwoju jest widoczna do dziś, ponieważ kalifornijska firma posiada ponad 1000 patentów i wciąż poszukuje najefektywniejszych rozwiązań.

 

Najlepszym dowodem na popularność produktów SunPower jest ponad 30 milionów zainstalowanych paneli słonecznych. Wśród ich najważniejszych atutów można wymienić innowacyjność i niezawodność, co potwierdza bardzo niska stopa reklamacji.

Performance 3 – wydajne, estetyczne i niezawodne panele słoneczne

Performance 3 jest efektem udoskonalenia flagowej serii paneli fotowoltaicznych SunPower dla domów jednorodzinnych i obiektów firmowych. Zaprojektowano je w duchu uniwersalnego minimalizmu, dlatego są estetyczne i można je stosować w różnych nieruchomościach. Elegancko prezentują się na każdym dachu niezależnie od stylu wykończenia budynku.

Każdy panel ma wymiary 998 x 1690 x 35 mm, a jego masa wynosi 18,1 kg. Rama jest zaliczana do klasy 1 i wykończona estetycznym, czarnym kolorem. Zastosowane w modelu Performance 3 szkło hartowane ma właściwości antyrefleksyjne i wyróżnia się wysoką przepuszczalnością, w związku z czym sprzyja skutecznemu pochłanianiu ciepła.

Panele SunPower szczególnie dobrze radzą sobie w warunkach zacienienia. To zasługa obwodu równoległego, którego zastosowanie umożliwia maksymalną produktywność wówczas, gdy wydajność standardowych modeli jest znacznie niższa, czyli głównie rano i wieczorem.

Panel może efektywnie pracować w temperaturach od –40°C do +85°C i jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, takich jak grad, śnieg czy nawet silny wiatr. Skrzynka przyłączeniowa została zabezpieczona przed wilgocią i spełnia warunki stopnia ochrony IP67, dlatego cechuje się bardzo dobrą wytrzymałością. Sekretem trwałości konstrukcji jest także opatentowany szkielet Hypercell.

Nowoczesność i trwałość

Performance 3 stanowi przykład nowoczesnego podejścia do technologii pasywacji emitera tylnej części ogniwa (czyli PERC). Upraszczając, technologia ta pozwala na wyjątkowo skuteczne pozyskiwanie energii z promieni słonecznych oraz magazynowanie elektronów. Wszystko za sprawą dodatkowej warstwy, której brakuje w standardowych, krzemowych ogniwach. Wybierając ten rodzaj paneli, możesz liczyć na jeszcze większe uzyski energii, a co za tym idzie – realne oszczędności i szybszy zwrot z inwestycji. Sprawność modułu w pierwszym roku użytkowania wynosi aż 97,5%, podczas gdy po 25 latach wskaźnik ten utrzymuje się wciąż na bardzo wysokim poziomie 85,5%.

Unikatowe i zaawansowane technologicznie rozwiązania zastosowane w panelu Performance 3 są:

  • ekologiczne i przyjazne środowisku,
  • odporne na obciążenia wynikające z dużych amplitud temperatury,
  • wydajne w wieloletniej perspektywie.

Zastosowanie kleju przewodzącego przekłada się na dokładność i wytrzymałość łączenia elementów. Jak pokazały testy, panele SunPower zachowują swoją pierwotną moc, a ich struktura nie ulega zepsuciu nawet po kilku latach użytkowania. Trwałość zapewnia również dostosowanie konstrukcji do naprężeń mechanicznych.

Efekt trwałości uzyskano także poprzez redundantne połączenia ogniw, które zapewniają płynny przepływ energii elektrycznej i sprzyjają niezawodności paneli. Przy okazji modelu Performance 3 udało się też znaleźć zastosowanie dla elektrycznej szyny zbiorczej, która obniża temperaturę instalacji.

Certyfikaty potwierdzające najwyższą jakość

25-letnia gwarancja Total Confidence dotycząca mocy, produktów i usług związanych z panelami SunPower Performance nie bez przyczyny uchodzi za najlepszą na rynku.

Potwierdzeniem renomy są uznane na całym świecie, specjalistyczne certyfikaty, którymi zostały objęte panele:

  • TUV (Technischer Überwachungsverein),
  • IEC 61215 oraz IEC 61730,
  • ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2004,
  • Top Performer DNV.

Podsumowując – model SunPower Performance 3 to nowoczesny element wydajnej instalacji fotowoltaicznej, który wpisuje się w oczekiwania klientów zainteresowanych najwyższą jakością.