Skip to main content

Przedsiębiorstwo Luxor Solar GmbH zostało założone w 2004 roku, a jego główna siedziba znajduje się w niemieckim Stuttgarcie. Z kolei zakłady produkcyjne zlokalizowano w Azji i Europie. Aktualnie firma posiada oddziały w Japonii i Stanach Zjednoczonych, prowadząc sprzedaż w ponad 70 krajach na świecie. Przedsiębiorstwo jest niezależne finansowo, a za biznesowy cel stawia sobie szybkie reagowanie na dynamicznie ewoluujący rynek i coraz wyższe potrzeby i oczekiwania klientów.

Opis marki Luxor Solar

Najważniejszym elementem działalności firmy są nowoczesne panele solarne, tworzone według autorskich koncepcji i restrykcyjnych norm. Są one popularne wśród Niemieckich konsumentów (a to bardzo wymagający i ważny rynek) i w wielu innych miejscach na świecie. Nad rzetelnością i precyzją przeprowadzanych badań czuwają takie ośrodki jak Towarzystwo Fraunhofera (Instytut we Freiburgu) czy Photovoltaik Institut w Berlinie.

Moduły oferowane przez Luxor Solar GmbH charakteryzują się przede wszystkim długą żywotnością i wysoką wydajnością, a to dwa podstawowe kryteria brane pod uwagę przy kompletowaniu podzespołów do skonstruowania mikroinstalacji w domu czy firmie.

Na pożądaną jakość paneli mają wpływ takie czynniki jak:

 • staranna selekcja surowców i materiałów w procesach produkcyjnych,
 • nieustanny nadzór inżynierski,
 • dobór ogniw pod kątem prądu, napięcia i optyki,
 • wykonywanie testów wykrywających niechciane mikropęknięcia zarówno przed, jak i po laminacji.

Specjaliści zatrudnieni w Luxor stosują nowoczesną aparaturę pomiarową i używają sprzętu produkcyjnego z najwyższej półki. Tym samym marka jest stawiana jako przykład „niemieckiej jakości”, zwłaszcza na współczesnym rynku, na którym dużą rolę odgrywają azjatyccy konkurenci.

Firma ze Stuttgartu posługuje się certyfikatami TÜV:

 • OHSAS 18001,
 • ISO 14001,
 • ISO 9001.

Przedsiębiorstwo otrzymało na przestrzeni lat liczne nagrody, między innymi EUPD Research TOP Brand PV Modules 2020 za poziom dystrybucji, rozpoznawalność marki i wybór klientów.

Seria paneli ECO Line 120 Half Cells

Seria monokrystalicznych modułów ECO Line 120 Half Cells jest dostępna w pięciu wariantach maksymalnej mocy instalacji:

 • 340 Wp,
 • 345 Wp,
 • 350 Wp,
 • 355 Wp,
 • 360 Wp.

Moduły ogniw Luxor Solar

Pojedynczy moduł zawiera 120 ogniw (6 x 20). Jego wymiary to 1684 x 1002 x 35 mm przy 19 kg wagi. Stabilna rama jest wykonana z anodowanego aluminium, a przezroczyste, hartowane szkło antyrefleksowe ma 3,2 mm grubości. Konstrukcję zaprojektowano i wykonano pod kątem wysokiej odporności na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, jak np. intensywne gradobicie. Luxor jest znany z wysokojakościowej produkcji, czego najlepszym potwierdzeniem może być statystyka reklamacji modułów na poziomie <0,003%.

Doskonała trwałość w połączeniu z wysoką mocą wyjściową sprawiają, że panele ECO Line są polecane nie tylko do domowych mikroinstalacji, ale również do większych systemów stosowanych na skalę przemysłową. Niezwykle ważne w tym kontekście jest dostosowanie modułów do pracy w skrajnych temperaturach (od 40 do +85 stopni Celsjusza) i spełnianie standardów II klasy bezpieczeństwa.

Gwarancja potwierdzająca jakość wykonania

Podstawowa gwarancja na każdy moduł z serii ECO Line 120 Half Cells wynosi 15 lat. Firma zapewnia też, że po upływie 25 lat sprawność modułu będzie wynosić aż 85% (podczas gdy rynkowym standardem na tym etapie eksploatacji produktu jest maksymalnie 80% sprawności). Tym samym technologia zaproponowana przez niemieckiego producenta z kilkunastoletnim doświadczeniem – Luxor – jest bardzo rozsądną i perspektywiczną inwestycją.