Luxor – niemiecka jakość modułów fotowoltaicznych

Przedsiębiorstwo Luxor Solar GmbH zostało założone w 2004 roku, a jego główna siedziba znajduje się w niemieckim Stuttgarcie. Z kolei zakłady produkcyjne zlokalizowano w Azji i Europie. Aktualnie firma posiada oddziały w Japonii i Stanach Zjednoczonych, prowadząc sprzedaż w ponad 70 krajach na świecie. Przedsiębiorstwo jest niezależne finansowo, a za biznesowy cel stawia sobie szybkie reagowanie na dynamicznie ewoluujący rynek i coraz wyższe potrzeby i oczekiwania klientów.

Luxor solar
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp

Opis marki

Najważniejszym elementem działalności firmy są nowoczesne panele solarne, tworzone według autorskich koncepcji i restrykcyjnych norm. Są one popularne wśród Niemieckich konsumentów (a to bardzo wymagający i ważny rynek) i w wielu innych miejscach na świecie. Nad rzetelnością i precyzją przeprowadzanych badań czuwają takie ośrodki jak Towarzystwo Fraunhofera (Instytut we Freiburgu) czy Photovoltaik Institut w Berlinie.

Moduły oferowane przez Luxor Solar GmbH charakteryzują się przede wszystkim długą żywotnością i wysoką wydajnością, a to dwa podstawowe kryteria brane pod uwagę przy kompletowaniu podzespołów do skonstruowania mikroinstalacji w domu czy firmie. Na pożądaną jakość paneli mają wpływ takie czynniki jak:

 • staranna selekcja surowców i materiałów w procesach produkcyjnych,
 • nieustanny nadzór inżynierski,
 • dobór ogniw pod kątem prądu, napięcia i optyki,
 • wykonywanie testów wykrywających niechciane mikropęknięcia zarówno przed, jak i po laminacji.

 

Specjaliści zatrudnieni w Luxor stosują nowoczesną aparaturę pomiarową i używają sprzętu produkcyjnego z najwyższej półki. Tym samym marka jest stawiana jako przykład „niemieckiej jakości”, zwłaszcza na współczesnym rynku, na którym dużą rolę odgrywają azjatyccy konkurenci.

Firma ze Stuttgartu posługuje się certyfikatami TÜV:

 • OHSAS 18001,
 • ISO 14001,
 • ISO 9001.

Przedsiębiorstwo otrzymało na przestrzeni lat liczne nagrody, między innymi EUPD Research TOP Brand PV Modules 2020 za poziom dystrybucji, rozpoznawalność marki i wybór klientów.

Seria paneli ECO Line 120 Half Cells

Seria monokrystalicznych modułów ECO Line 120 Half Cells jest dostępna w pięciu wariantach maksymalnej mocy instalacji:

 • 340 Wp,
 • 345 Wp,
 • 350 Wp,
 • 355 Wp,
 • 360 Wp.

Pojedynczy moduł zawiera 120 ogniw (6 x 20). Jego wymiary to 1684 x 1002 x 35 mm przy 19 kg wagi. Stabilna rama jest wykonana z anodowanego aluminium, a przezroczyste, hartowane szkło antyrefleksowe ma 3,2 mm grubości. Konstrukcję zaprojektowano i wykonano pod kątem wysokiej odporności na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, jak np. intensywne gradobicie. Luxor jest znany z wysokojakościowej produkcji, czego najlepszym potwierdzeniem może być statystyka reklamacji modułów na poziomie <0,003%.

Doskonała trwałość w połączeniu z wysoką mocą wyjściową sprawiają, że panele ECO Line są polecane nie tylko do domowych mikroinstalacji, ale również do większych systemów stosowanych na skalę przemysłową. Niezwykle ważne w tym kontekście jest dostosowanie modułów do pracy w skrajnych temperaturach (od 40 do +85 stopni Celsjusza) i spełnianie standardów II klasy bezpieczeństwa.

Gwarancja potwierdzająca jakość wykonania

Podstawowa gwarancja na każdy moduł z serii ECO Line 120 Half Cells wynosi 15 lat. Firma zapewnia też, że po upływie 25 lat sprawność modułu będzie wynosić aż 85% (podczas gdy rynkowym standardem na tym etapie eksploatacji produktu jest maksymalnie 80% sprawności). Tym samym technologia zaproponowana przez niemieckiego producenta z kilkunastoletnim doświadczeniem – Luxor – jest bardzo rozsądną i perspektywiczną inwestycją.