Skip to main content

Firma REC to światowy leader produkcji modułów fotowoltaicznych. Istnieje od 1996 r., a jej siedziba mieści się w Norwegii.

Na początku 2018 roku Rec wyprodukował ponad 7,6 GW paneli fotowoltaicznych. Producent stawia na jakość sprzętu, dlatego na wszystkie swoje produkty zwiększył ostatnim czasie gwarancje z 20 na 25 lat. Rec Group jest jednym z najbardziej stabilnych finansowo producentów na rynku fotowoltaicznym. Przedsiębiorstwo znajduje się systematycznie na liście Bloomberg’a, która uwzględnia stopień akceptacji danej marki przez banki oraz inwestorów. Warto też nadmienić, że REC Group to laureat wielu nagród, takich jak: Made In Singapore Award for REC TwinPeak 2 Series, Intersolar Award for REC TwinPeakSeries, Norwegian Climate Business of the Year Award for New Silicon Production Methods, Solar Industry Award for Module Manufacturing Innovation, oraz wielu innych. Producent modułów fotowoltaicznych skoncenctował się na jak najszybszym czasie zwrotu energii pierwotnej i osiągnął jedne z najlepszych wyników w tej kwestii na świecie.

Serie N-peak i Alpha

 

REC Group w swojej ofercie posiada moduły z serii N-Peak. Po raz pierwszy została w nich wykorzystana technologia monokrystaliczna platformy krzemowej typu N, dzięki czemu moduły osiągają wysoką moc i najwyższą  jakość na rynku fotowoltaicznym. Producent zastosował w tej serii technologię PERT, dzięki której ogniwo odbiera większą ilość energii słonecznej.  Panele z serii N- PEAK posiadają niezwykle wysoki współczynnik temperaturowy, gdyż utrzymują niższą temperaturę, co powoduje zwiększenie uzysku i wydajności a  jednocześnie wykorzystują w maksymalny sposób efektywność każdej instalacji.

Moduły fotowoltaiczne Rec Alpha  wykorzystują najbardziej nowoczesną technologię, która łączy ogniwa serii N oraz ogniwa cienkowarstwowe, dzięki czemu zwiększa się przenikanie światła. Warto wspomnieć, że producent skoncentrował się na innowacyjnym rozwiązaniu, czyli podzieleniu modułu fotowoltaicznego na dwie części, umożliwiając w ten sposób permanentne wytwarzanie energii nawet  jeśli występuje częściowe zacienienie. Niezwykle ważny element serii Rec Alpha to wzmocniona rama, której konstrukcja jest w stanie utrzymać ciężar śniegu nawet 7000 Pa.

Gwarancja Producenta

Moduły fotowoltaiczne REC osiągają najwyższe sukcesy na rynku pod względem jakości, sprawności oraz uzysku. Pozwala to producentowi udzielić 20 – letniej gwarancji na sprawność paneli słonecznych.

Energypack posiada tytuł certyfikowanego instalatora REC Solar Professional, a tym samym uzyskała dodatkowe 5 lat gwarancji dla swoich klientów.