Skip to main content

Niemieckie przedsiębiorstwo SMA Solar Technology AG jest uważane za światowego lidera branży fotowoltaicznej. Firma z siedzibą w Niestetal na terenie Hesji wyróżnia się na globalnym rynku przede wszystkim ogromnym doświadczeniem, oferując swoje technologie już od 1981 roku. Obecnie spółka działa na kilkunastu kluczowych, światowych rynkach, zatrudniając około 3000 specjalistów.

Falowniki SMA

Firma produkuje między innymi falowniki, czujniki oraz dodatki składające się na:

  • technologie wspierające inteligentne zarządzanie energooszczędnym domem,
  • modułowe systemy fotowoltaiczne dla obiektów firmowych i gospodarczych,
  • kompleksowe rozwiązania dla przemysłu i farm solarnych.

Jakość i innowacyjność produktów od samego początku wyznaczają standardy działania przedsiębiorstwa. SMA jako pionier i lider na rynku czuje odpowiedzialność za popularyzację odnawialnych źródeł energii i zwiększanie niezależności energetycznej na całym świecie. Oferta jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i partnerów biznesowych.

Troska o realizację potrzeb prosumentów idzie w parze z wyznaczaniem trendów i badaniami nad kierunkiem rozwoju technologii solarnych, między innymi w zakresie udoskonalania ogniw. Firma SMA Solar Technology AG jest notowana na giełdzie we Frankfurcie (od 2008 roku) i dysponuje około 1200 patentami i wzorami użytkowym.

Wyroby SMA Solar Technology AG przodują w rankingach innowacyjności i – co kluczowe z punktu widzenia klienta – niezawodności. Fakt, że produkcja odbywa się na miejscu, w Niemczech, ma szczególne znaczenie, jeśli weźmie się pod uwagę globalną ekspansję chińskich firm fotowoltaicznych w ostatnich kilku latach. Nie są one jednak w stanie konkurować z SMA pod względem wyjątkowej jakości oraz doświadczenia, które sięga wczesnych lat 80.

SMA Sunny Tripower

W naszej ofercie znajdziesz jeden z topowych produktów w asortymencie SMA Solar Technology AG, czyli serię falowników Sunny Tripower: modele 3.0, 4.0, 5.0 oraz 6.0. Ten nowoczesny inwerter wyróżnia się wieloma parametrami, które czynią go jednym z najciekawszych i najlepszych produktów w swojej kategorii:

  • jest kompaktowy, nie zajmuje dużej przestrzeni i waży jedynie 17 kg, w związku z czym da się go łatwo zamontować,
  • wydajnie pozyskuje dużą ilość energii, a jej nadmiarem dynamicznie ogranicza moc czynną, co wpływa na trwałość i bezpieczeństwo sieci,
  • maksymalną mocą na poziomie 3-10 kW, czyli parametrami dostosowanymi do zapotrzebowania energetycznego m.in. w domach jednorodzinnych.

Aby prosument energii mógł na bieżąco monitorować pozyskiwanie energii przez mikroinstalację, falownik Sunny Tripower jest kompatybilny z platformą Sunny Portal, którą można obsługiwać z poziomu komputera lub urządzenia mobilnego. Unikatowa technologia SMA Smart Connected oznacza, że inwerter pozostaje pod stałym, automatycznym monitoringiem firmy SMA Solar Technology AG, która może reagować np. na nietypowe zdarzenia. Raporty przesyłane mailem do prosumenta pozwalają lepiej poznać działanie urządzenia i całej instalacji, a także szybciej pozbywać się ewentualnych usterek lub problemów technicznych. Sprzęt jest pod stałą kontrolą.

Możliwe jest także podłączenie komponentów Tigo TS4-R do falowników Sunny Tripower. Są to optymalizatory mocy, które ją monitorują lub optymalizują (Ty wybierasz funkcjonalność), pozwalając uzyskać jeszcze więcej energii ze słońca. Dodatek Tigo jest niezwykle intuicyjny pod względem szybkiego montażu, ma też doskonałą żywotność, ponieważ pracuje w trybie bypass.

Sunny Tripower to inwertery wyposażone w nowoczesną technologię SMA ShadeFix, której skuteczność została udowodniona w 2019 roku przez badaczy Uniwersytetu Południowej Danii w Odense. System opracowano pod kątem zacienienia. Potencjalne przeszkody, jak wysokie drzewa w sąsiedztwie paneli, stałe zasłonięcie wyższymi obiektami czy brak silnego nasłonecznienia, zazwyczaj przyczyniają się do znacznego obniżenia wydajności instalacji fotowoltaicznej. Tymczasem technologia ShadeFix minimalizuje straty i zwiększa efektywność pozyskiwania energii ze słońca, nawet w utrudnionych warunkach. Falownik ma wymiary 435 x 470 x 176 mm i jest dostępny w kolorze niebieskim.

Aktywna gwarancja falowników SMA

Jak już zostało wspomniane, niemieckie przedsiębiorstwo przykłada szczególną wagę do jakości wykonania i trwałości materiałów użytych do produkcji oferowanego sprzętu. Automatyczny monitoring i proaktywna komunikacja na linii użytkownik–SMA pozwala wychwytywać wszelkie błędy i usterki. Inwertery SMA z serii Sunny Tripower są objęte 5-letnią gwarancją, ale pakiet Active można wydłużyć do 15, a nawet 20 lat (opłata jest jednorazowa).

Jeżeli falownik uległ uszkodzeniu, a usterka wymaga zastosowania zastępczego urządzenia, nowy sprzęt jest dostarczony w ciągu 1, 2, maksymalnie 3 dni. Jeżeli ten termin nie zostanie dochowany, SMA Solar Technology AG zobowiązuje się do pokrycia rekompensaty wobec poszkodowanego klienta.

Podsumowując, produkowane w Niemczech inwertery SMA Sunny Tripower są efektem kilkudziesięcioletniego doświadczenia i zaawansowanych badań firmy. Oferują doskonałą efektywność pracy instalacji, a zarazem wyróżniają się trwałością i dostosowaniem do zdalnego monitorowania i zarządzania. Planując inwestycję w mikrointalację o mocy do 10 kWp, warto zdecydować się na inwerter produkowany przez światowego lidera branży PV.